Vnútorné parapety

Vnútorné parapety sú praktickým a dekoratívnym doplnkom každého interiéru.


Vyberte si tie pravé

Vnútorné parapety

Parapety sú neoddeliteľnou súčasťou každého okna. Nielen, že vhodne zvolenými parapetmi skrášlite svoj domov, ale oceníte aj ich praktickosť. Dobre poslúžia ako podstavec pre kvetináče a dekorácie

Interiérové parapety sú farebne aj tvarovo stále a výborne odolávajú mechanickému poškodeniu.

Druhy vnútorných parapetů:

Plastové parapety

Vnútorné plastové komôrkové parapety sú vyrobené z kvalitného PVC materiálu, ktorý je veľmi stabilný a pevný. Vďaka špeciálnej PVC alebo CPL fólii sú parapety odolnejšie a vzhľadovo krajšie.

Dekor parapetov si môžete vybrať zo širokej škály nášho vzorkovníka. Všetky dekory sú stálofarebné, vodeodolné a ľahko sa udržiavajú. Plastové parapety majú nos, ktorý zakryje prechod medzi parapetom a murivom a doplní sa plastovými krytkami.

Všetky parapety sú pre prevoz a montáž chránené krycou fóliou, ktorú je potrebné čo najskôr po montáži odstrániť.


Drevotrieskové parapety

Drevotrieskové parapety sú vyrobené metódou postforming, pri ktorej sa lepí horná krycia vrstva (laminát 0,6 mm CPL / HPL) na drevotrieskovú dosku. Spodná strana parapetov je naimpregnovaná proti ich vlhnutiu.

Ak vlhkosť vzduchu nepresahuje 60%, vydržia vám tieto parapety rovnako pevné a krásne naozaj dlho.

S nosom alebo bez nosa? 

Nos nenápadne skryje prechod medzi murivom a parapetom. Varianta bez nosa vyzerá veľmi elegantne na nízko položených oknách.


Dekor parapetov si môžete vybrať zo širokej škály nášho vzorkovníka. K parapetom dodávame lemovacie pásky alebo plastové krytky, ktoré ich štylisticky a funkčne doplnia.

Poly-mramorové parapety

Parapety sú vyrobené z mramorového konglomerátu, ktorý je z 95% tvorený z prírodného mramoru a z 5% polyesterovou živicou, pomocou ktorej je možné docieliť viac farebných variant a odtieňov. Parapety z poly-mramoru sú veľmi pevné a odolné voči mechanickému poškodeniu a sálajúcemu teplu z radiátorov.

Poly-mramor sa využíva tiež do kúpeľní, na schody a na podlahy pre svoju vynikajúcu tepelnú vodivosť.

Udržiava sa prípravkami s neutrálnym PH, napr. prírodnými voskmi, akrylovými voskmi a inými vhodnými produktami k dosiahnutiu lesku.