Vonkajšie parapety

Parapety chránia fasádu pred zatekaním a esteticky dotvárajú dojem z celého domu. 

Vyberte si tie pravé

Vonkajšie parapety

Než začnete parapety vyberať, rozmyslite si, či sa budú montovať pred dokončením omietky alebo až po jej dokončení. Je to dôležité pre výber bočných krytiek, ktoré zabránia zatekaniu vody do fasády. Krytky sú vo farbe parapetu.

Vonkajšie parapety sa od seba líšia použitým materiálom, spôsobom spracovania a hrúbkou použitého materiálu.


Druhy vonkajších parapetů:

Hliníkové ťahané parapety

Tieto parapety sú najkvalitnejšie, ktoré u nás nájdete. Veľmi dobre odolávajú nepriazni počasia, UV žiareniu a mechanickému poškodeniu.

Vyrába sa metódou vysokotlakovej extrúzie v hrúbkach 1,1 mm až 2,3 mm podľa dĺžky parapetu. Potom sa 2x eloxujú pre ich dlhšiu životnosť. Na takto vyrobený a upravený parapet sa nanesie špeciálny lak, ktorý parapete dodá punc dokonalosti.

Hliníkové ohýbané parapety

Tieto parapety českej výroby sa vyrábajú z ohýbaného hliníkového plechu v troch hrúbkach. Povrch je ošetrený polyesterovým viacvrstvovým lakom pre dlhšiu životnosť.

Oproti ťahaným parapetom sú cenovo dostupnejšie. V hrúbke 1,4 mm sú kvalitou aj cenou takmer porovnateľné s ťahanými parapety.

Pozinkované parapety

Pozinkované parapety sa vyrábajú z veľmi kvalitného oceľového pozinkovaného plechu. Povrch parapetu je ošetrený polyesterovým povlakom pre dlhšiu životnosť.

Pozinkované parapety o sile 0,75 mm sú najlacnejšie variantom vonkajších parapetov. Najčastejšie sa montujú na panelové domy, činžovné domy a bytovky.

Neodporúčame ich pri nízko posadených oknách do ulice, kedy môže ľahšie dôjsť k ich mechanickému poškodeniu.


Poly-mramorové parapety

Poly-mramorovými parapetmi dodáte svojim oknám a celkovému vzhľadu domu na vznešenosti. Poly-mramor je veľmi pevný a odolný voči mechanickému poškodeniu, poveternostným podmienkam a teplotným výkyvom. Pre vonkajšie použitie sa do parapetu vyfrézuje odkvapová drážka.

Poly-mramorový konglomerát je z 95% tvorený z prírodného mramoru a z 5% polyesterovou živicou, ktorou je možné docieliť viac farebných variant a odtieňov.
Poly-mramor sa využíva tiež na vonkajšie obklady.


Udržiava sa prípravkami s neutrálnym PH, napr. prírodnými voskami, akrylovými voskami a inými vhodnými produktmi k dosiahnutiu lesku.Zaujíma vás, koľko za parapet na mieru zaplatíte?

Zadajte rozmery, farbu, príslušenstvo a počet kusov do konfigurátora parapetov.

Konfigurátor parapetů